طراحی لوگو جواهری یکی از چالش های جذاب هر تیم طراحی لوگو و هویت بصری است. جواهرات به سبب زیبایی ذاتی خود، نیازمند دیزاینی متناسب است که علاوه بر رعایت اصول حرفه ای طراحی لوگو، بیانگر شکوه ، حشمت و زیبایی ذاتی جواهرات نیز باشد. 

همانند سایر شاخه های لوگو، طراحی لوگو جواهری نیز در آژانس تبلیغاتی فر به صورت کاملا حرفه ای و با رعایت و در نظر گرفتن تمام ویژگی های لوگو انجام می شود. لوگو یک جواهری باید علاوه بر انحصار و اختصار، به خوبی بیانگر حیطه فعالیت مالک مجموعه نیز باشد تا با دارا بودن ویژگی گویایی بتوان آن را یک دیزاین اصولی تلقی کرد.

در ادامه با بررسی چند لوگو جواهری که مجموعه ما افتخار طراحی و دیزاین آن ها را داشت ، دقیق تر و کامل تر به این موضوع می پردازیم. 

لوگو جواهری

طراحی لوگو جواهری مجموعه امامی

برای طراحی لوگو و برند تایتل جواهری امامی در مرحله تعریف کانسپت و نماد گزینی به دنبال یکی از جواهراتی بودیم که دارای زیبایی ، حشمت و شکوه باشد و از طرفی پیام درجه یک بودن و اولین انتخاب را به مخاطب برساند. در نظر داشتیم تا در روند دیزاین لوگو ، جواهری امامی را به اولین و بهترین انتخاب برای افرادی که به دنبال جواهراتی با شکوه ، پر زرق و برق ، زیبا ، مد روز و گران قیمت هستند ؛ نشان دهیم. 

با بررسی های بسیار نماد را انتخاب کردیم!

تاج ها ؛ جواهرات پرطرفدار در تمام تاریخ بشریت

در طول تاریخ تاج ها ، هم برای اشراف زادگان و هم  مردم عادی محبوب و با شکوه بودند. تاج ها سمبلی از قدرت و ثروت ، شکوه و حشمت هستند و هم چنین تاج نمادی از اول بودن و بهترین بودن است. با این اوصاف تاج را می توان نماد خوبی برای رساندن پیام کانسپت مد نظمان برای طراحی جواهری امامی در نظر گرفت. 

حال باید برای منحصر کردن نماد ، آن را حرف اول EMAMI یعنی حرف «E» تلفیق کنیم. هم چنین با بررسی فرم استند های جواهرات و تشابه آن با بخشی از تاج در نهایت تلفیقی از سه المان ما را به یک لوگو منحصر ، مختصر ، منسجم و گویا می رساند. 
(در صورت علاقه برای کسب اطلاعات بیشتر از ویژگی های لوگو می توانید صفحه طراحی لوگو را نیز مطالعه فرمایید.)

طراحی لوگو جواهری امامی
طراحی لوگو جواهری امامی 3-1
طراحی لوگو جواهری امامی 4-1

در طراحی برند تایتل جواهری امامی به زبان فارسی نیز سعی در کشیدن فرمی منسجم داشتیم. برای رسیدن به این هدف فرم حروف میم در برند تایتل نیز همانند بالای تاج کشیده شد و در نهایت برند تایتل فارسی نیز طراحی شد. 

طراحی لوگو جواهری امامی 5-1
طراحی لوگو جواهری امامی 7-1

هویت بصری جواهری امامی

هویت بصری ، مجموعه ای از ویژگی های ظاهری هر برند است که مخاطب با آن سر و کار دارد. هویت بصری شامل لوگو ، پالت رنگی ، ست اداری ، بسته بندی ، کارت ویزیت ، یونیفرم و … می باشد. لوگو به نوعی سکان دار هویت بصری و تعیین کننده خط فکری ماست. پس از طراحی لوگو جواهری امامی و مشخص شدن کد های رنگی اختصاصی مجموعه می توان باقی محصولات هویت بصری را نیز طراحی کرد.

ابتدا این سوال را با خود مطرح کردیم که یک جواهری به چه محصولاتی برای ارائه خدمات خود نیاز دارد؟ کارت ویزیت ، فاکتور ، پاکت فاکتور ، پاکت خرید ، باکس های چوبی و بج مجموعه از جمله این محصولات است. پس دست به کار شدیم و این محصولات هویت بصری را نیز در راستای خط فکری دیزاین لوگو برای مجموعه امامی طراحی کردیم.  

طراحی لوگو جواهری امامی 8-1
طراحی لوگو جواهری امامی 9-1