تیزرهای تبلیغاتی طی یک فرصت مشخص، با پرداخت به یک شعار، محصول و یا حتی روایت یک داستان شما را تحت تاثیر قرار می دهند. مجموعه ها برای معرفی برند خود یا معرفی محصول و خدمات خود و هم چنین برای اعلام رویدادی یا تاثیر روی مخاطب نیاز به تیزر های تبلیغاتی دارند. در نتیجه به هدف خود رسیده و مخاطب را با خود همراه می کنند. این نوع از تیزر زمانی موفق است که بتواند در انتقال پیام به مخاطب خوب عمل کند.

Promotional Teaser

در ادامه تیزرهای تبلیغاتی و انواع آن ها را بررسی ؛ ویژگی های یک تیزر موفق را بیان کرده و در نهایت نمونه تیزرهای تولید شده در آژانس تبلیغاتی فر را مشاهده می کنیم.

ویژگی های تیزر تبلیغاتی موفق

یک تیزر را زمانی می توان موفق نامید که باعث معرفی بهتر برند ، افزایش فروش محصول و آشنایی بیشتر مخاطب با خدمات مجموعه باشد. تیزر های تبلیغاتی هر مجموعه ای برای رسیدن به این هدف باید ویژگی هایی داشته باشند.

۱. شناخت کامل جامعه هدف :

هر برند یا محصولی از آن ، مخاطب هدفی دارد. این مخاطب هدف افرادی هستند که از خدمات یا محصول آن برند استفاده می کنند. شناسایی دقیق مخاطب هدف باعث درک درستی از دید بصری و سلایق آن ها می شود. همین امر باعث تاثیر بهتر بر روی مخاطب و همراه کردن آن با روایت داستانی خود می شود.

۲. ارتباط نزدیک با بیننده :

معمولا نظر و توصیه افراد صمیمی تاثیر بیشتری بر روی ما می گذارد. همین امر در تیزرهای تبلیغاتی موفق هم مشاهده می شود. هرچقد تیزر تبلیغاتی حس نزدیکتری به مخاطب بدهد موفق تر خواهد بود. پرهیز از دید پایین به مخاطب و ادبیات تصویری صمیمی و در عین حال محترمانه کمک زیادی برای رسیدن به این هدف می کند.

۳. بالاترین سطح کیفیت :

شاید اولین ارتباط و آشنایی مخاطب با یک برند و مجموعه به همین طریق باشد. همین موضوع دلیل اهمیت کیفیت آن را مشخص می کند. تیزر های تبلیغاتی موفق همگی در بالاترین سطح کیفیت سناریو ، صحنه ، فیلم برداری ، تدوین و بازیگری قرار دارند.

۴. حضور یک سلبریتی :

حضور یک فرد مشهور و محبوب تاثیر به سزایی در ذهن مخاطب می گذارد. اعتماد یک شخصیت مردمی به یک برند یا مجموعه باعث حس اطمینان و آرامش خاطر نسبی جامعه هدف می شود.

۵. نمایش توسط راه های تبلیغاتی مختلف :

قدرت تکرار و در معرض دید بودن را نمی توان انکار کرد. تیزرهای تبلیغاتی موفق معمولا از طریق اکثر کانال های ارتباطی به مخاطب نمایش داده می شوند. تاثیر یک تیزر تبلیغاتی که هم زمان در آگهی تلویزیون ، تلویزیون شهری و تبلیغات شبکه های مجازی در حال اکران باشد بر روی مخاطب چگونه خواهد بود؟! قطعا فوق العاده!

انواع تیزر تبلیغاتی

این محصول را می توان در سبک ها و انواع مختلف تقسیم بندی کرد. شناخت مخاطب هدف و روش تاثیری گذاری بر آن ، تعیین کننده نوع تیزر تبلیغاتی ما می باشد. انواع تیزرهای تبلیغاتی شامل :

  1. تیزر های تبلیغاتی رئال
  2. تیزر های تبلیغاتی انیمیشنی
  3. تیزر های تبلیغاتی موشن گرافیک
  4. تیزر های تبلیغاتی تلفیقی
  5. استاپ موشن
 
کلاکت

تیزر های تبلیغاتی رئال

این نوع تیزر ، ویدیویی برای معرفی برند یا محصول و خدمات آن می باشد که از انسان ها و محیط واقعی برای ساخت آن استفاده شده است. تیزر های رئال یک خط داستانی و روایی مشخص را دنبال میکنند و از طریق آن برند یا خدمات آن را معرفی می کند. این تیزر ها به دلیل نزدیکی به زندگی واقعی در صورتی که با خلاقیت خاصی مانند تکنیک اغراق همراه باشند بیشترین تاثیر را بر مخاطب می گذارد. تیزر های رئال مخاطب هدف خاصی ندارند و برای تمامی سنین مناسب می باشند.

تیزر های تبلیغاتی انیمیشنی

محبوبیت انیمیشن ها در بین کودکان و نوجوانان بر کسی پوشیده نیست. به دلیل نزدیکی انیمیشن ها به فضای ذهنی و رویای کودکان تاثیر بسیاری بر آن ها دارند. بسیاری از قهرمانان و الگو های کودکان از دنیای انیمیشن ها می باشند. همین موضوع باعث ورود انیمیشن به دنیای تبلیغات نیز شده است. انیمیشن ها گزینه اول مجموعه ها برای مخاطب کودک و نوجوان خود می باشند. 

تیزرهای تبلیغاتی موشن گرافیک

به ویدیوهایی که پیام و محتوا را به کمک گرافیک و به صورت متحرک منتقل می‌کنند موشن گرافی می گویند. به دلیل حضور متن و گرافیک متحرک در این تیزر ها، گزینه مناسبی برای تبلیغات دوره های آموزشی یا امکانات گسترده مجموعه ها می باشند.

تیزرهای تبلیغاتی تلفیقی

این تیزر ها در واقع ترکیبی از موارد بالا می باشند. در بعضی موراد برای اثر گذاری بهتر بر مخاطب ویدیوئی رئال ، با انیمیشن یا موشن گرافیک ترکیب می شوند. این سبک به دلیل قدرت مانور بالا و دست بازتر برای انتقال پیام ، کاربرد زیادی در صنعت تبلیغات دارد. تیزرهای تبلیغاتی تلفیقی بیشتر برای محصولات آرایشی بهداشتی یا لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. 

استاپ موشن

واقعیت این است که استاپ موشن را می توان زیر مجموعه ای از تیزرهای انیمیشنی یا حتی موشن گرافیک تقسیم بندی کرد. به دلیل علاقه و نگاه ویژه تیم تولید آژانس فَر به استاپ موشن، که خود می تواند نوعی تیزر تبلیغاتی باشد و هم چنین وجود انواع مختلف استاپ موشن، این بخش را از سایر انواع تیزر ها مجزا کرده ایم.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات تخصصی در مورد استاپ موشن به برگه “استاپ موشن” مراجعه کنید.

استاپ موشن یکی از تکنیک های ساخت انیمیشن می باشد. در این تکنیک به جای مدل های نرم افزاری یا تصاویر نقاشی شده ، از اجسام و مدل های واقعی برای ساخت انیمیشن استفاده می شود. درواقع در این تکنیک مدل و آبجکت ها را به صورت جزئی جا به جا کرده و تصاویر آن ها ثبت می شود. این عمل به قدری تکرار می شود تا حرکت مدل و آبجکت ها را در ذهن مخاطب القا کند. به دلیل جذابیت بسیار زیاد و توانایی تلفیق با سایر سبک های تیزر تبلیغاتی ، استاپ موشن ها طیف گسترده ای از مخاطب در تمامی سنین را شامل می شود.

تعدادی از تیزرهای تبلیغاتی فر:

برای اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از تیزرهای تبلیغاتی بر روی تصویر مربوطه کلیک کنید